Загальна характеристика
про заклад загальної середньої освіти

Інформація
про КОМУНЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ПОКОТИЛІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №2 ВИСОЧАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

1. Назва

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ПОКОТИЛІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №2 ВИСОЧАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

2. Рік заснування і коротка історія

Згідно з архівною довідкою Державного архіву Харківської області школа була заснована в січні 1921 року, з 1929 року вона стала 7-річною, а з 1937-1938 навчальному році було відкрито 8 клас і школа стала середньою. Єдиний випуск 10 класу відбувся 21 червня 1941 року. У 1943 році була спалена споруда школи, силами учителів, батьків, учнів було відновлено шкільний будинок, і 1 жовтня 1943 року у воєнних умовах розпочався навчальний рік. У 1946 році від середньої відокремилася початкова школа, яка розташовувалася у 4 – 5 невеликих будиночках. У 1953 році школа була перетворена у семирічну, у 1957 році у ній навчалися 400 учнів. Постало питання про розширення. Силами батьків до старої споруди були прибудовані навчальні класи, учительська та коридор. До 1992 року школа була дев’ятирічною, а потім була перетворена в середню загальноосвітню. В січні 2021 року назву Покотилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Харківської районної ради Харківської області змінено на КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ПОКОТИЛІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №2 ВИСОЧАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ".

3. Директор, з якого часу очолює, фах, освіта, педстаж

Єнютіна Наталія Олександрівна очолює школу з 18 серпня 2009 року, має вищу освіту, за фахом вчитель української мови та літератури, німецької мови, закінчила Харківський державний педагогічний університет у 1992 році

4. Контингент учнів:

Всього навчається 277 учнів, з них у 1 класі – 18 учнів, у 10 класі – 23 учня.

5. Мова навчання – державна

6. На профільному рівні вивчається:

у 10 класі - історія України, у 11 класі - історія України

7. Педагогічний колектив, у т. ч. за кваліфікаційними категоріями, педагогічні звання, нагороджені грамотами, значками.

Всього 26 педагогічних працівників (з них 2 асистенти вчителя):

повна вища освіта – 24 пед. працівника

вища кваліфікаційна категорія – 12 пед. працівників

І кваліфікаційна категорія – 6 пед. працівників

ІІ кваліфікаційна категорія – 6 пед. працівників

Кваліфікаційна категорія «Спеціаліст» – 3 пед. працівника

Педагогічне звана «Учитель-методист» – 2 пед. працівника

Педагогічне звана «Старший вчитель» – 3 пед. працівника

8.Творчий потенціал

Педагогічний колективпрацює над проблемою _«Підвищення рівня професійної компетентності педагога, якумова всебічного розвитку учнів та формування ключових компетентностей успішної особистості випускника школи».

У конкурсі «Учитель року» за останні 5 років брали участь 3 вчителя, з них: у 2021 році Макорта Людмила Олексіївна, у 2020 році Візерська Олена Сергіївна (стала лауреатом у номінації "Хімія"), у 2019 Візерська ОленаСергіївна (стала лауреатом у номінації «Основи здоров’я »).

Виховна робота закладу спрямована на формування національної свідомості, любові до рідної землі і свого народу, оволодіння українською мовою, використання всіх її багатств і засобів у мовній практиці, прищеплення шанобливого ставлення до культури, спадщини, традицій і звичаїв народів, що населяють Україну, оволодіння надбаннями світової культури. Робота методичного об’єднання класних керівників сприяє реалізації вказаної проблемної теми. Педагогічний колектив систематично працює з обдарованими дітьми.

9. Досягнення

У 2007-2008 навчальному році колектив закладу був нагороджений грамотою районної профспілки працівників освіти за участь у конкурсі на кращу профспілкову організацію.

У 2007 році вчитель математики Оберемок Н.В. була нагороджена дипломом І ступеня за участь у районному ярмарку педагогічних ідей і дипломом ІІ ступеня – за участь у обласному етапі. У 2008 році учитель початкових класів Пономаренко О.В. була нагороджена дипломом ІІ ступеня за участь у районному ярмарку педагогічних ідей.

У 2008 році учитель російської мови та літератури Тихонова Л.С. була нагороджена грамотою Головного управління освіти і науки України в Харківській області за підготовку переможця обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

У 2009 році учителі закладу Курилова З.М., Ткаченко В.В., Оберемок Н.В., Запорожченко М.В., Бондаренко Л.А., Григорян Е.М. були нагороджені грамотами районного відділу освіти за підготовку переможців ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад; Тихонова Л.С. – за підготовку переможця конкурсу «Гоголь та сучасність».

У 2010 році учитель російської мови та літератури Тихонова Л.С. була нагороджена грамотою відділу освіти за підготовку переможців районного етапу олімпіад, вчитель математики та фізики Захарова Л.І. – за підготовку переможців МАН та дипломом ІІІ ступеня за участь у районному ярмарку педагогічних ідей.Вчитель географії Запорожченко М.В. стала учасником професійного конкурсу «Вчитель року».

Клуб «Милосердя», який діяв у закладі протягом п'яти років, чотири роки брав участь у Всеукраїнському конкурсі учнівських соціальних проектів і три рази ставав переможцем І туру, за що був нагороджений фондом «Україна 3000» дипломами.

Учні закладу беруть активну участь у районному та обласному етапах Всеукраїнських олымпіад з навчальних предметівв.

У 2019-2020 навчальному році учні закладу вибороли 26 призових місць у районних олімпіадах, 1 учень став переможцем ІІІ (обласного) етапу (ІІ місце з історії). Також учні закладу є активними учасниками роботи Малої академії наук, 4 учні стали переможцями І (районного) етапу, а учениця 11 класу здобула ІІ місце у ІІ (обласному) етапі МАН. Крім того діти постійно беруть активну участь у турнірах, конкурсах, змаганнях - команди закладу здобули 4 призових місця у міжшкільному етапі Всеукраїнських учнівських турнірів з навчальних предметів.

У 2022-2023 році учні ліцею брали участь: онлайн-вікторини та акції від КЗ «Харківська обласна станція юних туристів», Міжнародному багатожанровому двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Я люблю Україну», Міжнародному багатожанровому двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Обдарованість року», Міжнародному багатожанровому двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Зіркове літо», Міжнародному багатожанровому двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Зіркова Україна», Х конкурсі плакатів, коміксів та саморобок на екологічну тематику серед учнів 1-х класів, Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Година Землі», Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Як це працює: телебачення», онлайн-вікторини до Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України в рамках Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Сокіл" ("Джура"), Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Шістдесятники: літературний спротив», Міжнародному дистанційному конкурсі з математики та англійської мови « Олімпіс 2023 - Весняна сесія», Фестивалі ораторського мистецтва серед учнів 10-11-х класів закладів загальної середньої освіти Височанської селищної ради (далі – Фестиваль), за темою «Живе лиш той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя (В.Симоненко)» 2023-2024 н.р, обласній акції «Еко дія на захист первоцвітів», Всеукраїнській олімпіаді з математики, Всеукраїнській олімпіаді з фізики, Всеукраїнський конкурс на написання есе «Війна за свій шлях».

10. Матеріально-технічне забезпечення

Заклад розміщено у трьох спорудах, найновіша з них датується 1953 роком, а найстаріша – 1880 роком, спортивна та актова зали відсутні, бібліотека розташована у пристосованому приміщенні. З 2006 року заклад оснащено комп’ютерним класом, всього наявні 11 комп’ютерів, два з яких використовуються в управлінській діяльності. У 2007 році було здійснено підключення до мережі Інтернет.

До послуг учнів 11 навчальних кабінетів, комп’ютерний клас, волейбольний та баскетбольний майданчики, їдальня. Бібліотечний фонд налічує 16666 примірників художньої та навчальної літератури.

Кiлькiсть переглядiв: 1007